Пошук товару або артикулу...

Оренда вендингових кавових або снекових автоматів

Вендинговий бізнес виглядає привабливо, проте на початковому етапі багатьох відлякує необхідність робити великі вкладення. Саме тому деякі вендори цікавляться можливістю взяти кавові або снекові автомати в оренду. Однак чи все так вигідно, як здається? Як не втратити час і гроші? У цій статті ми розповімо всю правду.

Переваги оренди торгових апаратів і її види

Одна з головних переваг оренди лежить на поверхні – не потрібен стартовий капітал. Відповідно, немає ризику прогоріти, адже ви просто віддаєте частину прибутку в якості орендної плати. Ось які умови оренди снекового або торгового апарату можливі в Україні:

  • Стандартний варіант. Ви просто сплачуєте фіксовану суму щомісяця. У цьому випадку важливо, щоб прибуток із запасом її перекривав.

  • Лізинг, або купівля частинами. Ви сплачуєте частинами певну суму лізинговій компанії. Зазвичай вона трохи перевищує ціну вендингового автомата. По суті, це схоже на покупку в кредит, тільки в цьому випадку в якості "кредиту" виступають не гроші, а торговий апарат.

  • Безкоштовна оренда на умовах замовлення певного обсягу продукції, приміром кави, чаю та сухих вершків. У компанії, яка здає в оренду кавовий або снековий агрегат, є свій інтерес – гарантовано реалізовувати певну кількість продукції.

Отже, оренда має кілька різних форматів, у кожного з яких свої особливості.

Чи все так просто?

Якщо говорити про стандартний варіант оренди, то головне – це різниця між прибутком і розміром відрахувань. До того ж порахувати заздалегідь потрібно ціну інгредієнтів, тобто інші витрати. Якщо автомат куплений, то після досягнення окупності, ви починаєте отримувати чистий прибуток. А у випадку з орендою таке неможливо – відрахування потрібно робити постійно.

Від чого залежить розмір оплати? У першу чергу, від особливостей техніки – марка, потужність, принцип роботи, асортимент тощо. Чим більше "наворотів", тим дорожче сума оренди, але й вище можливий прибуток. Багато хто вважає, що оренда – хороший варіант на початковому етапі, а коли ви заробите на ній стартовий капітал, то в подальшому можете перейти на покупку власної торгової техніки.

Лізинг – це своєрідний аналог покупки в розстрочку, але з менш вигідними умовами. Принаймні у нашій компанії можна знайти варіант, при якому ви заплатите суму частинами з мінімальною переплатою.

Ну а якщо ви виберете безкоштовну оренду, то виходить, що підписуєтеся на придбання певних інгредієнтів і не маєте право змінити постачальника. У деяких випадках ціна за них може бути вище ринкової і перекрити всі переваги "безкоштовного сиру". Також якщо продукція виявиться неякісною, ви не зможете виправити становище і втратите багатьох клієнтів.

Ось ще деякі підводні камені:

  • Як правило, оренда кавових і снекових автоматів пропонується в Києві. У регіонах, а особливо в дрібних містах, така можливість зазвичай недоступна.

  • Інформація про виручку вашої торгової точки може виявитися у третіх осіб. Справа в тому, що при оренді ви в договорі повинні вказати місце встановлення. А оскільки сучасна техніка оснащена GSM-модулями, інформація про кількість проданих напоїв може потрапити до ваших конкурентів. У результаті поруч може виявитися ще один апарат, який забере частину прибутку. Причому в конкуруючого підприємця, який, можливо, не обтяжений орендними платежами, справи можуть піти навіть краще, ніж у вас.

Як не втратити час і гроші?

Як ми побачили, оренда як мінімум з'їдає частину прибутку, причому постійно. Приблизні розрахунки показують, що за кращих обставин втрачається 50 % доходу. Звичайно, це може бути варіантом для тих, хто просто хоче спробувати свої сили у вендинговому бізнесі. Але, з іншого боку, вона теж включає деякі зобов'язання, адже ви повинні будете заплатити за перший і останній місяць заздалегідь.

Другий важливий аспект – втрата часу. Ви можете почати заробляти швидше й працювати строго на себе, а не на сторонніх осіб. Бізнес приносить більше задоволення, коли ви господар положення.

Але які можуть бути альтернативи оренді, якщо стартового капіталу у вас немає?

  • Можна купити кавовий або снековий автомат у кредит або в розстрочку. Варіанти такої покупки пропонують і фінансові установи, і компанія, що продає апарати, у тому числі наша.

  • Можна розглянути варіант покупки торгової техніки, що була у використанні. Її ціна зазвичай у 2-3 рази нижче нової, а ресурс вичерпаний усього на 10-15 %. Ви економите значну суму. А що, якщо справи не підуть і ви вирішите закрити бізнес? Тоді апарат, у тому числі б/в, можна продати з невеличкою знижкою. Втрати при цьому будуть не вище, ніж оплата першого й останнього місяця оренди. І то – втрати відносні. Швидше за все, ви встигнете заробити хоч щось, це й буде компенсацією за знижку.

Отже, усе вказує на те, що оренда – це крайній варіант ведення бізнесу, якщо ви не бачите іншого виходу у вашій ситуації. Тому зазвичай краще відразу купити торгове обладнання і повністю контролювати ситуацію. Ну а наша компанія, як завжди, готова надати потрібну інформацію щодо вибору моделі й технічного обслуговування апарату.


Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...