Пошук товару або артикулу...

Як знайти найприбутковіше місце для вендингового автомата

Торгівля за допомогою вендингових автоматів – це, звичайно, досить простий і не надто витратний бізнес. Однак деякі початківці-вендори все-таки скаржаться на те, що прибуток набагато нижче очікуваного. У той же час інші нарікають, що не встигають завантажувати автомат інгредієнтами – настільки великий оборот їх продукції. У чому ж причина? Як правило, уся справа в правильному чи неправильному виборі місця.

Часом можна помітити, що навіть вибір моделі не грає настільки вирішальну роль в успіху, як вдала локація. Отже, у цій статті ми поговоримо про те, як її знайти й отримати в користування. Щоб людей і грошей було побільше, а проблем – поменше.

Де шукати

Помічено, що навіть однакові апарати для вендингу дають різний рівень прибутку – різниця може бути навіть 5-6-кратною. Найкращий по прибутковості варіант – це кавовий автомат, встановлений там, де буває багато людей і в той же час обстановка сприяє тому, щоб випити напій, що бадьорить. Наприклад, найчастіше вендори вибирають вокзали, державні установи, торгові центри, аеропорти. Особливо високий попит там, де людям доводиться чекати – у залах очікування транспорту або в чергах куди-небудь. Але є й інші варіанти – приміром, офісні будівлі, де співробітники хочуть зробити перерву, а якісне харчування поблизу не організовано.

Критерії вибору

За якими ж критеріями слід вибирати місце для торгового апарату?

  • Високий рівень прохідності. Чим більше людей тут бувають, тим краще.

  • Платоспроможність потенційних клієнтів. Це теж важливий момент, тому що багатолюдність необов'язково вказує на те, що високий відсоток перехожих «конвертується» в покупця. Також цей фактор відіграє роль при формуванні асортименту – більш заможні люди, наприклад, більше люблять зернову каву. Ну а якщо ви продаєте якісь екзотичні й дорогі товари, то цей критерій ще більш важливий.

  • Вік людей, які присутні в обраному місці. Акцент слід робити на молоді – вона набагато більше готова робити покупки через автомат. А ось літнім нерідко буває складно розібратися в премудростях управління технікою.

  • Приваблива до покупки обстановка. Як говорилося вище, людина, що очікує чогось, набагато частіше зупиняється, розглядає все навколо й вирішує, де витратити гроші. Зупинки й станції підходять більше, ніж центральна площа.

  • Конкуренція. Найкраще, щоб в обраній локації не було точно таких же автоматів, або хоча б щоб їх було мало.

  • Безпека. В ідеалі потрібно передбачити захист від вандалів і хуліганів. Можливо, у вузах або офісах, на вокзалах і в торгових центрах і немає охорони, в обов'язки якої входить нагляд за дорогою вендинговою технікою, проте все одно апарат буде ніби під наглядом, психологічний бар'єр присутності камер і пильних перехожих ніхто не відміняв. А ось при установці на вулиці запобігти випадкам вандалізму досить складно.

Топ-10 кращих місць для вендингового автомата

Наведені вище критерії дають хорошу поживу для роздумів і дозволяють сформувати такий список місць для кавових і снекових автоматів:

1. Вокзали й автостанції. Це безумовні лідери рейтингу.

2. Навчальні заклади, де присутня платоспроможна молодь. Більшою мірою підходять вузи й коледжі, а ось школи через занадто юний вік учнів – навряд чи. Також у школах можуть знадобитися сертифікати, які підтверджують, що продукція підходить для дітей. Однак у багатьох місцях дітям дають гроші на кишенькові витрати, що дозволяє розглядати і цей варіант.

3. Державні установи. Нерідко в судах, паспортних столах, соцзабезах людям доводиться чекати в черзі. Чому б це не використати?

4. Торгові та розважальні центри, кінотеатри. Тут люди налаштовані на покупку й відпочинок.

5. Офіси та бізнес-центри. Коли співробітникам потрібно зробити перерву, вони охоче скористаються послугами апарата для снеків або гарячих напоїв.

6. Автомийки, СТО, заправки.

7. Лікарні й поліклініки.

8. Стадіони.

9. Клуби для занять фітнесом.

10. Парки, санаторії, бази відпочинку та нічні клуби.

Як бачимо, нічого складного в тому, щоб знайти належне за цими критеріями місце, немає. Однак варто зауважити, що в багатьох містах вони в більшості своїй уже зайняті. В інших випадках можуть виникнути труднощі з укладанням договору про оренду.

Інший важливий момент – не завжди теорія збігається з практикою. Саме тому радимо спочатку домовитися з орендарем про тестовий період. Таким чином, ви зможете побачити, на який дохід можна розраховувати, і уникнути зайвого ризику.

Як домовитися про оренду

Пошук місця – це лише одна сторона медалі. Однак не менш важливо вміти домовитися, а часом – поторгуватися, отримати знижку. Можливо, буде потрібно пояснити власнику приміщення, що встановлення торгового апарата – джерело додаткового потоку клієнтів, а також спосіб підвищити почуття задоволеності і комфорту від відвідин закладу.

Найпростіше шукати оренду через знайомих, якщо, звичайно, серед них є власники бізнесу. Або можна просто взяти на замітку місця, де ви й так буваєте. Наприклад, коли відвідуєте заправку або СТО, варто по ходу поговорити з господарем.

Якщо ці методи не принесли бажаних результатів, спробуйте знайти номери телефонів відповідних для установки торгового автомата закладів і домовитися про зустріч з особою, яка приймає рішення з таких питань. Попередньо ви можете також зробити email-розсилку комерційної пропозиції, а вже потім зателефонувати до установи, уточнивши, чи отримали лист і чи є інтерес. Усі контакти є у вільному доступі в інтернеті й відображаються в пошуковій видачі Ґуґла.

Далі, якщо домовленість про зустріч досягнута, не розраховуйте на те, що ваша пропозиція буде обов'язково зустрінута із захватом. Ретельно продумайте аргументи і постарайтеся мотивувати уповноважену на переговори людину прийняти вашу пропозицію прихильно. При цьому, наводячи вигоди, не оперуйте тільки фінансовою стороною, можете робити акцент також на те, що наявність вендингового автомата – це ще й престижно. На зустріч візміть зразок договору на встановлення і КП. Можливо, ці папери потрібно буде залишити для ознайомлення й прийняття рішення.

Висновок

Швидше за все, вам доцільно підстрахуватися та вибрати кілька місць для встановлення вендингового обладнання. І потім вибрати з них найкраще, а можливо, купити торговий апарат для кожного з них.

Якщо у вас усе піде добре, будьте готові попрацювати, часто завантажуючи витратні інгредієнти, знімаючи касу й обслуговуючи автомат. Але погодьтеся, краще вже така проблема, ніж відсутність відвідувачів. І звичайно, не забувайте про те, що якість вендингових апаратів, а також товарів, що продаються, має бути на найвищому рівні. А наша компанія завжди готова допомогти їх вибрати.


Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...