Пошук товару або артикулу...

Кава з молоком: пити чи не пити?

Багато хто з нас любить пити каву з додаванням молока або вершків. Завдяки молоку смак кави стає м'якшим, а сам напій не тільки бадьорить, але і злегка втамовує голод. Однак, все частіше можна почути думку, що пити каву з молоком шкідливо. Спробуємо розібратися, чи так це насправді. 

Кава  – один з найпопулярніших і при цьому суперечливих напоїв. Його вплив на організм людини викликає безліч суперечок: частина вчених наполегливо рекомендує вживати не менше двох чашок в день, а хтось не втомлюється попереджати людство про шкоду і звикання. Сьогодні одні експерти кажуть, що кава корисна і її присутність в нашому раціоні харчування ледь чи не життєво необхідна, а завтра з різних ЗМІ ми дізнаємося про те, як важливо повністю виключити цей напій з дієти.

Кілька років тому лікарі і дієтологи підняли тему про користь і шкоду пиття кави з молоком. Суперечки почалися після того, як група вчених заявила, що в ході проведеного експерименту їм вдалося встановити, що поєднання кави і молока може сприяти онкологічним процесам в шлунково-кишковому тракті. Про те, де і як проводився цей експеримент, не повідомлялося, але саме заява виглядала сенсаційно і була тут же підхоплена засобами масової інформації. Була втрачена одна важлива деталь: в тій заяві йшлося про шкоду надто гарячого напою, який до того ж вживається через соломинку. І ніякого експерименту не проводилося, це були статистичні дані з числа хворих на рак стравоходу та шлунка, які у великій кількості вживали різні гарячі напої, в тому числі каву з молоком.


Не будемо оперувати даними невідомого походження, розглянемо результати цього дослідження, проведеного швейцарським дослідницьким центром Nestle, яке опубліковане на сайті компанії.

Те, що кава є одним з кращих джерел антиоксидантів, особливо поліфенолів, а антиоксиданти важливі для підтримки здоров'я організму  – це факт незаперечний. Так ось, швейцарські вчені, знаючи про складність всмоктування антиоксидантів, вирішили вивчити механізм їх засвоєння, і, зокрема, дізнатися вплив молока на цей процес. В ході дослідження здорові дорослі випивали різні сорти кави з молоком, а через 12 годин у них бралися зразки крові для виміру рівня поліфенолів (тобто антиоксидантів) в плазмі крові. Результати показали, що додавання молока в каву ніяк не впливає на біодоступність поліфенолів.

Потрапляючи в одну чашку, кава і молоко не взаємодіють між собою. Хімічні сполуки,  що входять до складу цих напоїв, не вступають ні в які реакції, і тому, змішуючись, вони не набувають нових властивостей. Випити каву з молоком  – те ж саме, що випити спочатку каву, а потім молоко, або навпаки. Тобто не коректно судити про користь чи шкоду кави з молоком, розглядати їх потрібно окремо.

Чим корисне молоко

Молоко є джерелом жиру і білка, які легко засвоюються. Воно містить всі вітаміни групи В, вітамін А і С (аскорбінову кислоту). У ньому можна знайти практично всі необхідні людині мінеральні речовини: фосфор, кальцій, цинк, йод, селен, сірку...

Відомо, що кава для кращого засвоєння частково відбирає в організму кальцій і вітаміни групи В. Так от молоко служить тут додатковим джерелом цих речовин.

Чим корисна кава

Кавове зерно містить тисячі різних хімічних сполук. Основні діючі речовини  – це алкалоїд кофеїн, таніни, вітаміни РР і Е. Також зерна багаті клітковиною, залізом, магнієм і калієм. У невеликій кількості в каві присутні кальцій і фосфор.

В яких випадках добре пити каву з молоком:

  ✔ Якщо вам захотілося випити кави ввечері. Молоко пом'якшить дію кофеїну.

  ✔ Якщо ви страждаєте підвищеною кислотністю шлунка. В чорної кави досить високий рівень Ph, а вам його підвищувати не потрібно. Молоко знижує кислотність. 

  ✔ Якщо вам необхідний кальцій. Молоко компенсує кофеїнову втрату кальцію.

Коли від кави з молоком краще відмовитися:

  ✔ Якщо ви на дієті. У чашці чорної кави міститься близько 4 калорій, а в середній чашці капучино з цукром калорій не менше 50.

  ✔ При гострій стадії гастриту, виразки шлунка, гіпертонії і тахікардії не потрібно пити будь-яку каву, в тому числі з молоком.

  ✔ При вагітності каву навіть з молоком пити можна тільки після консультації з лікарем, і в дуже маленьких кількостях.

У кави з молоком, як і в чорної кави, є корисні і не дуже властивості, крім того, вона має як показання, так і протипоказання. Для здорової людини кава з молоком однозначно корисна, справа тільки в дотриманні міри. Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...