Пошук товару або артикулу...

Снекові автомати: як правильно вибрати і почати бізнес

Найбільш вигідним початком вендингового бізнесу є покупка кавових автоматів. На гарячі напої більший попит і вища націнка – близько 200-300 %. Що стосується снекових апаратів, то вона рідко перевищує 100 %. Однак це зовсім не означає, що вони не заслуговують на увагу.

Снекові автомати добре встановлювати в пару з кавовим, що допомагає збільшити прибуток, а також захопити точку з високою прохідністю. Така стратегія виправдана навіть з урахуванням більшої орендної плати, адже конкурентам буде важко вас посунути. Та й орендодавцю буде вигідно співпрацювати з вами – за умови, що апарати працюють ефективно. Отже, розглянемо, як почати свою справу, як вибрати снековий автомат і багато іншого.

Кілька секретів роботи зі снеками

Поки в Україні тенденція така, що закуски частіше купують у живих людей: в їдальнях, кіосках і кафе. Однак бувають ситуації, коли ці "закусочні" місця розташовані далеко або незручно. Приміром, класичний випадок – великий офіс, кілька віддалений від решти цивілізації. Потрібно помічати такі моменти й використовувати їх.

Хоча, як правило, варто використовувати снекові й кавові апарати в парі, іноді бувають винятки. Наприклад, коли поруч кавоматів уже забагато і ви відчуваєте, що конкурентів не перемогти. Тоді ви ніби доповните асортимент ваших суперників і скористаєтеся їхнім авторитетом.

Варто зауважити, що деякі орендодавці ставлять обов'язкову умову – додати до “кавника” снек, а в іншому випадку погрожують вигнати з точки. І якщо така неприємна ситуація трапилася з вами, її можна постаратися використати собі на користь, хоча при цьому варто уважно розрахувати, чи буде таке рішення раціональним.

Правильний вибір снекового автомата, б/в або нового

Снекові автомати мають не так багато різновидів. У першу чергу вони відрізняються за функціоналом і тим, що продають. Залежно від цього вони сконструйовані й пристосовані для підтримки певної температури, причому на нижніх полицях завжди холодніше. Можна виділити наступні класи моделей:

 • Закусочні. У цьому випадку асортимент товарів, що продаються, може бути дуже широким: від холодних напоїв і води до чіпсів. При цьому пляшки доцільно встановлювати внизу.

 • Снекові апарати з подвійною температурою. Вони використовуються здебільшого для продуктів, які попередньо упаковані. Для деяких з них буде достатньо температури 15 градусів (їх зберігають угорі), а для інших потрібно підтримувати 5 градусів.

 • Снекові машини для свіжих і заморожених закусок. Їх внутрішній механізм нагадує карусель, проте зовнішній вигляд може сильно відрізнятися в залежності від виробника й конкретних особливостей моделі.

Чим же повинен визначатися вибір снекового автомата? Головний критерій – це місце встановлення. Для спортсменів (наприклад, у фітнес-центрі) буде актуальнішою здорова їжа, для ділових людей (у великому офісі) – якісна їжа преміум-сегмента. Якщо це середньостатистична точка, де поруч є кавовий апарат, можна продавати тільки найбільш ходові продукти.

І ще одне важливе питання – нові снекові апарати або б/в краще вибрати. Якщо коротко, це залежить від ситуації.

 • Якщо потрібно "просто спробувати" снекові автомати як бізнес, то краще б/в варіант, адже витрати будуть меншими.

 • В умовах високої конкуренції та орієнтації на заможних клієнтів, нова модель буде виглядати вигідніше.

 • Якщо висока ймовірність вандалізму, то зробіть вибір на користь обладнання, що було у вжитку.

Витрати, доходи та окупність

Основна стаття витрат на першому етапі – це закупівля снекового апарату й продуктів, які ви збираєтеся продавати. З регулярних витрат – оренда місця й оплата праці обслуговуючого персоналу. Якщо ви хоча б на першому етапі можете обійтися без сторонньої допомоги – відмінно, значить, прибуток буде вищим, а окупність – швидшою.

Що стосується доходів, то тут багато що залежить від прохідності точки та встановленої націнки. До слова, при формуванні цінової політики варто враховувати, що на найбільш ходову продукцію надбавка повинна бути мінімальною, а на рідкісну – максимальною. Це допоможе оптимізувати кількість проданих одиниць продукції і не відлякає клієнтів, для яких найпопулярніші продукти – свого роду індикатор, наскільки високі накрутки ви використовуєте.

Отже, приблизні витрати й доходи. Припустімо, спочатку ви витратите 2500 $ на сам апарат, платіжні системи, транспортування обладнання й оформлення своєї справи. А ось які щомісячні витрати можуть бути:

Оренда площі в торговій точці

100 $

Комунальні платежі (електрика), амортизація

25 $

Закупівля продукції, яку будете продавати

1200 $

Податки (для ФОП 2 категорії)

45 $

Разом

1370 $
Дохід від продажів при стовідсотковій націнці повинен скласти приблизно ту ж суму, яка витрачена на закупівлю – 1200 у. о. (додатково до 1200 $, які ви повертаєте). Загальна виручка становить 2400 $, а дохід у такому випадку буде дорівнювати 2400-1370 = 1030 $ в місяць.

Виглядає так, що окупність становить менше 3 місяців. Чи не занадто це оптимістично? Як ми побачимо, усе не так просто.

Розрахунки прибутку і ризиків

Розрахунки в цій сфері можуть бути тільки дуже приблизними, адже все залежить від величезної кількості чинників. Однак потрібно бути готовим, що сам торговий апарат з продажу снеків, найімовірніше, почне приносити чистий прибуток не відразу. Можливо, покупцям потрібно придивитися до вашої торгової точки, і тільки потім оборот збільшиться.

На чому ґрунтуються цифри з таблиці вище і чому окупається снековий апарат найчастіше тільки на другий рік? Припустимо, що ви вибрали вдалу точку (інакше і немає сенсу починати) – вуз, у якому 8000 студентів. Їдальня відкрита на перервах, якість харчування залишає бажати кращого. Тому чверть студентів хоча б раз на місяць купує 1 снек. Якщо середній чек складе 35 грн, то виходить 70000 грн на місяць, а це ті самі 2,4-2,5 тисяч доларів з таблиці.

Однак прибутковість у цьому розглянутому прикладі не буде стабільною. У деякі місяці вона може впасти майже до нуля через канікули або карантин. В інших випадках, якщо ви встановили автомат для снеків, наприклад, біля великого офісу, сезонність не відіграє такої ролі, але поруч може відкритися кафе. Та й оборот продукції в багатьох випадках нижче. Ось ці ризики можна взяти до уваги, щоб скласти приблизні розрахунки в залежності від ваших умов.

План, документи, дозволи

План – один з головних чинників, що допомагають побудувати ефективний бізнес. Він обов'язково включає аналіз ринку, оцінку відповідних місць для розміщення снекового апарату, а також вищезгадані обчислення витрат і прибутковості.

Як же почати свою справу, які документи й дозволи потрібні?

 • Для початку потрібна реєстрація бізнесу – оформлення себе як індивідуального підприємця, тобто фізичної особи-підприємця. Діяльність класифікується як торгівля поза магазинами, а це 47.99 за КВЕД.

 • Закон вимагає отримати дозвіл на те, щоб розмістити вендинговий апарат. При цьому, якщо ви використовуєте не своє приміщення, а орендуєте чуже, потрібні додаткова угода та договір оренди.

 • Будь-який торговий автомат відноситься до МАФів, або малих архітектурних форм. Це означає, що потрібне підтвердження на правомірність використання його на конкретній ділянці землі. Видавати його уповноважений орган містобудування.

 • Сертифікати якості потрібні на всі види продуктів, які ви будете продавати.

 • Також буде потрібно отримати дозволи від санепідемстанції та пожежної служби.

Приблизно так виглядають перші кроки в захоплюючому бізнесі, який при цьому виглядає відносно простим. Пам'ятайте тільки, що снековий автомат – це все-таки частіше доповнення до кавового.

Якщо деякі питання все-таки залишилися, то ми готові на них відповісти в особистій бесіді по телефону. Також нагадуємо, що наша компанія пропонує купити дорогі торгові автомати в розстрочку, надає гарантії (їх тривалість відрізняється в залежності від моделі) і сприяє в технічному обслуговуванні.

Якщо все вищесказане не налякало вас і ідея зануриться у світ високо конкурентного вендінгового бізнесу все ще здається вам привабливою, то ознайомиться з широким асортиментом якісних торгових апаратів за доступною ціною ви зможете на сторінках нашого інтернет-магазину Easyvending за посиланням далі - снекові автомати б/у та нові снекові автомати.


Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...