Пошук товару або артикулу...

У чому "шкода" кави? Розбираємо 6 головних міфів

ТАКА «ШКІДЛИВА» КОРИСНА КАВА. Розвіюємо 6 ГОЛОВНИХ МІФІВ

Про шкоду кави для здоров'я сказано і написано стільки, що її можна сміливо назвати чемпіоном антиреклами. Однак, незважаючи на потуги противників кави, сотні мільйонів людей по всьому світові починають свій день саме з чашки цього напою. Що ж з ними не так? Невже вони не чули, що все це «шкідливо», «небезпечно», «не рекомендується»? Давайте розберемося, наскільки правдиві застереження кавових недоброзичливців і чи варто вірити всьому, що говорять.

Міф №1: кава зневоднює 

Те, що кава зневоднює організм - це широко поширений міф, який, однак, не позбавлений логіки. Кофеїн дійсно є м'яким природним сечогінним. Відповідно, чим більше випито кави, тим більше рідини виведуть нирки. Все начебто правильно. Але в цій логіці відсутня одна важлива деталь - в каві є вода. Сам напій складається з кавових зерен і деякої кількості води, якої цілком вистачить, щоб відшкодувати кофеїнову втрату рідини. Це підтверджено недавніми дослідженнями американських дієтологів, опублікованими в науково-популярному журналі PLOS ONE. Не вірите вченим - випивайте додатково склянку води після вживання кави, зайвою вона не буде!

Міф №2: споживання кави - причина серцево-судинних захворювань

Прийнято вважати, що кава категорично протипоказана людям з хворим серцем. Але реальна медична статистика з такою думкою не згідна. Проведені кілька років тому спостереження за 128 тисячами добровольців показали, що ті, хто регулярно пив каву, рідше виявлялися на лікарняному ліжку з найпоширенішим діагнозом «миготлива аритмія». Серед тих, хто вживав більше чотирьох чашок кави в день, ризик госпіталізації був на 18% нижче, в порівнянні з тими, хто не пив кави взагалі.

Крім того, абсолютно незаперечним є той факт, що у любителів кави шанс отримати на старості років хворобу Паркінсона чи Альцгеймера знижується на 60%.

Міф №3: кава сприяє гіпертонії

Англійські вчені з Кембриджського Університету протягом 12 років намагалися встановити зв'язок між споживанням кави і ризиком розвитку інсульту, спостерігаючи за 23000 чоловіків і жінок, схильних до гіпертонії. І дарма. Результати дослідження їх приголомшили - ризик інсульту у людей, які регулярно вживають каву, виявився майже на 30% нижче, ніж у тих, хто цей напій не пив! Однак тиск кава все ж підвищує. Ненадовго і незначно, але пам'ятати про це потрібно.

Міф №4: кава шкідлива для зубів

Очевидно, що будь-який напій, як і їжа, впливає на зуби. Навіть чиста вода може нашкодити, якщо в ній завищена кислотність. А ось кава не може! Кавомани, насправді, рідше відвідують стоматолога. Хлорогенова і нікотинова кислоти, що містяться в каві, не дають бактеріям осідати на зубній емалі, тим самим перешкоджають поширенню в ротовій порожнині карієсу. Тільки не пийте каву надмірно гарячою і не пересолоджуйте її! Що ж стосується кольору, то якщо емаль пошкоджена або на ній є мікротріщини - пофарбувати її може не тільки кава, але і будь-які ягоди, шоколад, чай, морква. 

Міф №5: від кави повніють

Це просто смішно! У чашці чорної кави без цукру 0 калорій. А сам по собі кофеїн знижує апетит, прискорює витрату калорій і процеси метаболізму в організмі. Якщо ви будете пити 3-5 чашок кави в день, поєднуючи це з фізичною активністю і низькокалорійною дієтою, чудова фігура вам забезпечена - адже зайвий жир при регулярному вживанні кави згорає на 20% швидше.

Міф №6: кофеїн викликає звикання, схоже на наркотичне

Це твердження - нічим не підкріплена страшилка! Насправді кофеїн не накопичується в організмі, стимулюючий ефект настає через 15-20 хвилин після вживання і триває до години-двох. А протягом 4-6 годин повністю виводиться, не накопичуючись в крові і внутрішніх органах. В безпечних дозах (до 400 мг на добу) не сприяє надмірному збудження нервової системи, але стимулює її активність, посилює концентрацію уваги, знижує сонливість. Кофеїн не входить в число допінгових речовин і в список речовин, які заборонені Всесвітньою антидопінговою комісією. Звикання до кави - це здорове звикання нормальної людини до хорошого і смачного напою.

Сподіваємося, що ми розвіяли найбільш поширені міфи щодо улюбленого в усьому світі напою. Бажаємо вам і далі насолоджуватися його смаком і ароматом, і рекомендуємо купувати каву надійних і перевірених виробників. 
Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...