Пошук товару або артикулу...

Ремонт вендингового снекового і кавового автомата. Як полагодити самостійно?

Час від часу вендинговий бізнес підносить сюрпризи й здається не таким уже легким. Коли дороге обладнання ламається, виникає багато питань: чи варто спробувати зробити ремонт самостійно? Якщо ні, то де краще відремонтувати торговий автомат в Україні або хоча б отримати професійні консультації? І нарешті де знайти відповідні запчастини?

Зараз ми разом розберемося в цих питаннях, після чого поломки не будуть уже викликати стільки занепокоєнь. Але спочатку давайте розберемося, які несправності у вендингових апаратах найпоширеніші і коли вони виникають.

Найпоширеніші поломки

Навіть при акуратному й своєчасному обслуговуванні кавового або снекового апарату іноді може знадобитися більш ґрунтовний ремонт. У яких ситуаціях це трапляється найчастіше?

 • Були порушені правила експлуатації торгового обладнання. Наприклад, не всі вендори звертають увагу, наскільки рівна поверхня майданчика під автоматом. А це дуже впливає на його роботу. Також можуть зробити ведмежу послугу інші види торгового обладнання, що знаходяться поблизу.

 • Хуліганство, акти вандалізму й усілякі різкі рухи покупців. У певних випадках клієнти просто невміло користуються обладнанням, особливо якщо апарат стоїть у дитячому закладі.

 • Знос деталей. Деякі функціональні елементи потребують регулярної заміни.

Однак рідко якась поломка призводить до незворотних наслідків. Як правило, ремонт зводиться до заміни певної деталі. Правда, є нюанси, що відрізняють найпоширеніші поломки в снекових і кавових автоматах.

Снекові автомати

Снекові апарати вважаються вельми надійними. Мало що може вплинути на їх безперебійну роботу. Зустрічаються навіть зразки моделей, що працюють по 20-25 років! Здебільшого потребують заміни деталі, які вичерпали свій ресурс, ось приклади.

 • Редуктори. Ця деталь забезпечує обертання спіралей. Їх особливість у тому, що вони порівняно швидко вичерпують свій ресурс – усього за півроку-рік.

 • Холодильний модуль. Ця частина механізму допомагає продуктам залишатися свіжими. Найголовніша її особливість – необхідність приблизно раз на два роки заправляти фреоном. Процедуру легко виконає майстер з ремонту холодильників.

 • Компресор. Це найбільш важлива частина холодильного модуля і водночас найдорожча. Якщо вона зламається, вам буде потрібно кілька тисяч гривень на ремонт. Однак поломка компресора трапляється не частіше 1-2 разів на 1000 апаратів.

Ось, власне, і все. Зі снековими агрегатами проблем бути більше не повинно.

Кавові автомати

Взагалі-то кавові апарати поділяються на 2 групи – розчинні й зернові. І варто зазначити, що перша категорія вважається більш надійною. А все завдяки їх простоті. Як залізний аргумент на користь цього твердження експерти наводять такий факт: 500 розчинних автоматів потребують допомоги двох техніків, а для 500 зернових їх потрібно семеро.

Ось слабкі місця в техніки, що працює на розчинних напоях:

 • Водяні помпи (відповідають за набір води в бойлер) і лічильники води (відміряють потрібну кількість рідини для стаканчика). Вони вичерпують свій ресурс раз у 20 000 порцій. Зазвичай стільки набирається за рік або трохи менше. Іноді замість водяної помпи виробники ставлять погружний насос. Його ресурс значно вищий.

 • Міксери. Деталь, яка перемішує кавовий порошок, потребує заміни раз у 3 або 4 роки.

 • Бойлер і клапани. Якщо вода поганої якості, проблеми виникають частіше, в основному через накип.

А ось частини механізмів, які викликають проблеми в зернових апаратах:

 • Кавомолка. Тут після 80 000 склянок зазвичай необхідно замінити шестерні.

 • Заварник. Зазвичай потрібно міняти кільце ущільнювача, яке коштує зовсім недорого. Робиться це приблизно раз на 50 000 виданих порцій напою.

 • Бойлер. Для заварювання натуральної кави потрібно забезпечити високий тиск води. Цей високотехнологічний елемент справляється з цим завданням. Однак коли він забруднився, виникають проблеми. Видалення накипу в даному випадку трохи складніше. Наскільки часто це потрібно робити? Багато що залежить від якості води, проте приблизний орієнтир – від 3 до 12 років.

Ось такі деталі вимагають ремонту або заміни. Чи братися за це самостійно?

Самостійний ремонт – що можна і що не варто

Самостійно можна видаляти накип з бойлера й клапанів, зробити заміну деталі, що зносилася, або поміняти розхідник на кшталт кільця ущільнювача. А що, якщо проблема виникла з електронікою? Тут уже ситуація набагато складніша. Мало хто з початківців-вендорів упорається з ремонтом електросистеми, здатний перепаяти плату або оновити прошивку. У подібних ситуаціях звертайтеся до досвідчених майстрів, приміром з нашої компанії.

Запчастини

Деякі труднощі можуть виникнути у вендора у зв'язку з пошуком потрібних запчастин. У цьому випадку компанія Ізівендинг з радістю допоможе вам. На нашому сайті ви зможете серед широкого асортименту запчастин для вендингу замовити недорого необхідну деталь за посиланням тут. Однак ви зіткнетеся з вибором – купити нову або б/в деталь, оригінальну або копію. Найчастіше надійніше все ж брати нові комплектуючі від виробника, але винятки є. У якихось випадках запчастина, що була у використанні, не зіпсує апарат, але дозволить заощадити. Потрібно тільки переконатися, що вона повністю робоча. І бажано фірмова – гратися з дешевим "аналогом" буде занадто ризиковано.

Ось деякі основні частини торгових автоматів:

 • Пластикова основа, у якій вбудовані кнопки, індикатори, покажчики тощо.

 • Колба з полікарбонату.

 • Платіжні системи, що складаються з монето- і купюроприймача.

 • Дозатор, який відповідає за видачу потрібної кількості кип'яченої води.

Слід зауважити, що деякі старі моделі на певному етапі морально застарівають і стають непридатними для експлуатації. Цей момент настає тоді, коли запчастини на нього перестають випускатися. Тому при покупці б/в моделі варто подумати: наскільки скоро це станеться. А якщо вже сталося, краще утриматися від придбання.

Наприклад, не варто купувати такі раритетні зразки кавових апаратів, як SAECO g500, Omnimatik, SM COIN і деяких інших. На них уже немає запчастин, адже вони не виробляються. Ну а серед снекових неактуальними є Venson, SPENGLER, MV тощо.

До речі, у нашому інтернет-магазині надаються всі необхідні ходові комплектуючі, а рідкісні можна придбати під замовлення. Крім того, ми не продаємо застарілі моделі снекових і кавових автоматів, а пропонуємо лише ті, що будуть приносити прибуток в Україні і не потребуватимуть дорогого ремонту щонайменше рік-два. Ознайомитися з асортиментом і цінами на них можна в розділах кавові автомати та снекові апарати.

Консультації

Багато вендорів наймають фахівців з обслуговування торгових автоматів. Однак інші не можуть собі цього дозволити. У такому випадку можна знайти можливість отримати професійну консультацію. Тут теж готова прийти на допомогу компанія Easyvending.

Де відремонтувати

Ремонт вендингових автоматів – як снекових, так і кавових – нерідко є додатковою послугою від тих, хто їх продає. Саме так є і в нашому випадку – ми і обслуговуємо таку техніку, і діагностуємо, і ремонтуємо. Досвід наших фахівців дозволяє швидко розібратися в головній причині виходу апарату з ладу і запропонувати найбільш економне рішення.
Або приєднуйтесь до її обговорення...
Завантаження коментарів...